ΕΚΛΟΓΕΣ  Ε.Ε.Τ.Ε.Μ.

30 & 31 Μαρτίου 2014

Με το βλέμμα στο Μέλλον του Κλάδου
Ψηφοδέλτιο Νίκης - Πείρας - Ενότητας – Προοπτικής

 

ekm logo s
Ενωτική Κίνηση Μηχανικών – Ε.Ε.Τ.Ε.Μ.
Website  www.enotikikinisi.gr , Email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

 

Πανελλαδικό ψηφοδέλτιο Κεντρικών Οργάνων

 

Α. Υποψήφιοι για την Κεντρική Διοικούσα Επιτροπή

  1. ΑΓΓΕΛΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ιωάννη, Πολιτικός Δ.Ε, Ρέθυμνο
  2. ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Μιχαήλ, Ηλεκτρολόγος, Αρκαδία
  3. ΑΪΒΑΖΗΣ ΠΕΤΡΟΣ του Νικολάου, Μηχανολόγος, Αττική
  4. ΑΚΡΙΤΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Ηλία, Οχημάτων, Σέρρες
  5. ΑΛΕΞΑΝΔΡΙΔΟΥ ΕΛΛΗ του Θεόδωρου, Πολιτικός Δ.Ε, Πέλλα
  6. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ του Φιλίππου, Ηλεκτρονικός, Αττική
  7. ΑΛΕΥΡΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Αριστομένη, Ηλεκτρολόγος, Μεσσηνία
  8. ΑΜΠΑΤΖΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Αντωνίου, Πολιτικός Δ.Ε, Ξάνθη
  9. ΑΝΕΣΤΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του Δημητρίου, Μηχανολόγος, Ροδόπη
  10. ΑΡΕΘΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αλέξανδρου, Μηχανολόγος, Αττική
  11. ΑΡΛΕΤΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Βασιλείου, Πολιτικός Δ.Ε, Ιωάννινα
  12. ΒΑΒΙΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Σταύρου, Ηλεκτρολόγος, Έβρος
  13. ΒΑΛΜΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ιωάννη, Ηλεκτρολόγος, Αττική
  14. ΒΑΡΣΑΜΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Παναγιώτη, Πολιτικός Ε.Υ, Αττική
  15. ΒΕΝΕΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ευάγγελου, Ηλεκτρολόγος, Αττική
  16. ΒΗΧΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΝΟΣ του Βασιλείου, Πολιτικός Ε.Υ, Άρτα
  17. ΒΛΑΧΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Δημοσθένη, Πολιτικός Δ.Ε, Κέρκυρα
  18. ΒΟΚΚΟΤΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Γεωργίου, Τεχν. Πετρελαίου & Φυσικού Αερίου, Λάρισα
  19. ΒΟΥΓΙΟΥΚΑΛΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Ελευθέριου Πολιτικός Ε.Υ, Αχαΐα
  20. ΒΟΥΛΓΑΡΗΣ ΕΥΛΑΜΠΙΟΣ του Γεωργίου, Ηλεκτρολόγος, Αττική
  21. ΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ευάγγελου, Ηλεκτρολόγος, Ημαθία
  22. ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Κωνσταντίνου, Μηχανολόγος, Αττική
  23. ΓΟΥΛΙΩΝΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ του Απόστολου, Ηλεκτρολόγος, Τρίκαλα
  24. ΔΑΦΕΡΜΟΥ ΑΝΝΑ του Γεωργίου, Πολιτικός Δ.Ε, Ηράκλειο
  25. ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Ιωάννη, Μηχανολόγος, Αττική
  26. ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Σπυρίδωνα, Γεωπληροφορικής και Τοπογραφίας, Αττική
  27. ΔΗΜΑΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Κωνσταντίνου, Ηλεκτρολόγος, Ημαθία
  28. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του Χρήστου, Πολιτικός Ε.Υ, Πρέβεζα
  29. ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Δήμου, Ηλεκτρολόγος, Αττική
  30. ΔΡΟΣΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Κωνσταντίνου, Αυτοματισμού, Αττική
  31. ΖΑΦΕΙΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ιωάννη, Ηλεκτρολόγος, Κοζάνη
  32. ΖΑΧΑΡΗΣ ΗΛΙΑΣ του Δημητρίου, Ηλεκτρολόγος, Μαγνησία
  33. ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ιωάννη, Μηχανολόγος, Κοζάνη
  34. ΘΕΟΧΑΡΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ του Ιωάννη, Τεχν. Πετρελαίου & Φυσικού Αερίου, Αττική
  35. ΙΩΣΗΦΙΔΗΣ ΔΑΜΙΑΝΟΣ του Αντωνίου, Ηλεκτρολόγος, Αττική
  36. ΚΑΝΤΑΡΤΖΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Κωνσταντίνου, Πολιτικός Δ.Ε, Θεσσαλονίκη
  37. ΚΑΡΑΒΙΔΕΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου, Τοπογράφος, Λάρισα
  38. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΗΛΙΑΣ του Γεωργίου, Μηχανολόγος, Αργολίδα
  39. ΚΑΡΑΚΟΥΚΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Δημητρίου, Πολιτικός Δ.Ε, Κοζάνη
  40. ΚΑΡΔΑΡΑ ΕΥΣΤΑΘΙΑ του Ιωάννη, Τοπογράφος, Αιτωλοακαρνανία
  41. ΚΑΡΕΛΗ ΜΑΡΙΑ του Ιωάννη, Πολιτικός Δ.Ε, Θεσσαλονίκη
  42. ΚΑΣΣΗ ΕΥΡΙΚΛΕΙΑ του Μιχαήλ, Πολιτικός Ε.Υ, Ιωάννινα
  43. ΚΑΤΡΑΜΑΔΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Νικολάου Ηλεκτρολόγος, Αττική
  44. ΚΑΤΣΙΜΙΧΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου, Μηχανολόγος, Βοιωτία
  45. ΚΑΤΩΠΟΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Νικολάου, Μηχανολόγος, Πρέβεζα
  46. ΚΑΦΑΝΤΑΡΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Αθανασίου, Πολιτικός Ε.Υ, Τρίκαλα
  47. ΚΑΨΑΛΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Γεωργίου, Ηλεκτρολόγος, Κοζάνη
  48. ΚΕΡΑΣΙΩΤΗ ΒΑΪΑ του Αντωνίου, Βιομηχανικού Σχεδιασμού, Κοζάνη
  49. ΚΟΓΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αθανασίου, Ηλεκτρολόγος, Αττική
  50. ΚΟΝΔΥΛΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ιωάννη, Ηλεκτρολόγος, Θεσσαλονίκη
  51. ΚΟΡΝΙΛΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Στυλιανού, Μηχανολόγος, Αττική
  52. ΚΟΣΜΑ ΒΑΣΙΛΕΙΑ του Γεωργίου, Πολιτικός Δ.Ε, Ρόδος
  53. ΚΟΥΔΟΥΝΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Σταύρου, Μηχανολόγος, Μεσσηνία
  54. ΚΟΥΝΟΥΠΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Γρηγορίου, Εφαρμοσμ. Πληρ/κής & Πολυμέσων, Ηράκλειο
  55. ΚΟΥΡΟΣ ΗΛΙΑΣ του Παντελή, Ηλεκτρολόγος, Αρκαδία
  56. ΚΟΥΡΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Δημητρίου, Πολιτικός Ε.Υ, Καρδίτσα
  57. ΚΟΥΤΣΟΓΟΥΛΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Κωνσταντίνου, Μηχανολόγος, Αιτωλοακαρνανία
  58. ΚΟΦΙΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Γεωργίου, Πολιτικός Δ.Ε, Αγ. Νικόλαος
  59. ΚΡΙΤΣΑΣ ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ-ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Άγγελου, Αυτοματισμού, Φωκίδα
  60. ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ του Ιωάννη, Πολιτικός Δ.Ε, Έβρος
  61. ΚΥΡΙΤΣΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Αριστείδη, Πολιτικός Δ.Ε, Θεσπρωτία
  62. ΚΥΡΛΗΣ ΙΑΣΩΝ του Δημητρίου, Μηχανολόγος, Αττική
  63. ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Χρήστου, Πολιτικός Δ.Ε, Ναύπακτος
  64. ΛΑΜΠΡΙΝΟΥΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Γεωργίου, Μηχανολόγος, Χίος
  65. ΛΙΟΛΙΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Βασιλείου, Ηλεκτρολόγος, Φθιώτιδα
  66. ΜΑΛΑΜΑΤΑΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ του Αλέξανδρου, Μηχανολόγος, Θεσσαλονίκη
  67. ΜΑΝΤΖΙΟΥΤΑΣ  ΙΩΑΝΝΗΣ του Βασιλείου, Πολιτικός Ε.Υ, Ευρυτανία
  68. ΜΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ  ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του Κοσμά, Πολιτικός Ε.Υ, Αττική
  69. ΜΗΤΡΟΥΣΗΣ  ΣΤΑΥΡΟΣ του Αναστασίου, Μηχανολόγος, Φλώρινα
  70. ΜΙΧΑΗΛΑΚΗΣ  ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Δημητρίου, Ηλεκτρολόγος, Αττική
  71. ΜΙΧΑΣ  ΠΑΥΛΟΣ του Θεόδωρου, Μηχανολόγος, Κόρινθος
  72. ΜΟΖΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου, Ηλεκτρολόγος, Σητεία
  73. ΜΟΣΧΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ανδρέα, Πολιτικός Δ.Ε, Αιτωλοακαρνανία
  74. ΜΟΥΣΤΑΦΕΡΗΣ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Δημητρίου, Πολιτικός Δ.Ε & Ε.Υ, Ηλεία
  75. ΜΠΑΗΣ   ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Νικολάου, Πολιτικός Δ.Ε, Σέρρες
  76. ΜΠΑΚΑΛΙΑΝΟΣ  ΙΩΑΝΝΗΣ του Απόστολου, Ηλεκτρολόγος, Φθιώτιδα
  77. ΜΠΑΛΑΣΚΑΣ  ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Ηλία, Ηλεκτρολόγος, Αττική
  78. ΜΠΑΣΙΑΡΙΔΟΥ  ΝΙΝΑ του Θεόδωρου, Πολιτικός Δ.Ε, Καστοριά
  79. ΜΠΛΑΝΑΣ ΦΟΙΒΟΣ – ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ευάγγελου, Πολιτικός Δ.Ε, Αχαΐα
  80. ΜΠΟΝΙΑΣ  ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Εμμανουήλ, Ηλεκτρολόγος, Ιεράπετρα
  81. ΜΠΟΥΖΕΤΟΣ  ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου, Ηλεκτρολόγος, Αρκαδία
  82. ΜΠΟΥΡΝΟΥΞΟΥΖΗΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Παντελή, Μηχανολόγος, Θεσσαλονίκη
  83. ΝΙΚΟΛΙΚΟΣ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Αυγερινού, Πολιτικός Δ.Ε, Ρόδος
  84. ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Στέφανου, Μηχανολόγος, Αττική
  85. ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥΡΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου, Ηλεκτρολόγος, Αρκαδία
  86. ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Βασιλείου, Πολιτικός Ε.Υ, Θεσσαλονίκη
  87. ΠΑΠΑΝΔΡΙΑΝΟΣ  ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Γεωργίου, Ηλεκτρολόγος, Αττική
  88. ΠΑΠΟΥΛΙΔΗΣ  ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ του Εμμανουήλ, Μηχανολόγος, Κιλκίς
  89. ΠΑΡΑΣΙΔΟΥ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του Ευσταθίου, Ενεργειακής Τεχ/γίας, Αττική
  90. ΠΑΣΜΑΚΗΣ  ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Δημητρίου, Ηλεκτρολόγος, Τρίκαλα
  91. ΠΑΥΛΑΤΟΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Βασιλείου, Ηλεκτρονικός, Κεφαλλονιά
  92. ΠΑΥΛΟΥ  ΜΙΧΑΗΛ του Γεωργίου, Πολιτικός Ε.Υ, Αττική
  93. ΠΕΛΕΚΗΣ  ΖΑΧΑΡΙΑΣ του Σάββα, Μηχανολόγος, Αττική
  94. ΠΕΤΑΛΙΔΟΥ  ΑΓΑΠΗ του Ιωάννη, Πολιτικός Ε.Υ, Πιερία
  95. ΠΕΤΡΙΔΗΣ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Λεωνίδα, Πολιτικός Δ.Ε, Δράμα
  96. ΠΕΤΡΙΣΗΣ  ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Πέτρου, Μηχανολόγος, Αττική
  97. ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ευάγγελου, Ηλεκτρολόγος, Αιτωλοακαρνανία
  98. ΠΟΛΙΤΑΚΗΣ  ΜΑΤΘΑΙΟΣ του Γεωργίου, Ηλεκτρολόγος, Ηράκλειο
  99. ΠΟΛΙΤΗΣ  ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ του Παναγιώτη, Ηλεκτρολόγος, Σέρρες
  100. ΠΟΛΥΧΡΟΝΗΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Κωνσταντίνου, Ηλεκτρολόγος, Αττική
  101. ΠΟΥΛΟΡΙΝΑΚΗΣ  ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ιωσήφ, Ηλεκτρολόγος, Ηράκλειο
  102. ΡΑΖΗΣ  ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ του Ροβέρτου, Ηλεκτρολόγος-Τεχν. Περιβ. & Οικολ, Ζάκυνθος
  103. ΡΑΜΜΟΓΙΑΝΝΗΣ   ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Κωνσταντίνου, Πολιτικός Δ.Ε, Γρεβενά
  104. ΡΑΠΤΟΔΗΜΟΣ   ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Σωκράτη Η/Υ Συστημάτων, Αττική
  105. ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗΣ  ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Χαράλαμπου, Πολιτικός Δ.Ε, Αργολίδα
  106. ΣΑΒΒΟΠΟΥΛΟΣ  ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου, Πολιτικός Δ.Ε, Κιλκίς
  107. ΣΑΛΕΥΡΗΣ   ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Χρήστου, Ηλεκτρολόγος, Αυτοματισμού, Αττική
  108. ΣΑΡΑΚΑΤΣΑΝΟΣ  ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Παναγιώτη, Πολιτικός Ε.Υ, Ιωάννινα
  109. ΣΕΝΤΙΚΙΩΤΗΣ  ΦΑΙΔΩΝ του Νικολάου, Ηλεκτρολόγος, Καβάλα
  110. ΣΙΓΑΝΟΣ  ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Διογένη, Πολιτικός Δ.Ε, Ρέθυμνο
  111. ΣΙΝΟΓΕΩΡΓΟΣ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αντωνίου, Ηλεκτρολόγος, Αττική
  112. ΣΜΥΡΝΑΙΟΣ  ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ του Παναγιώτη, Ηλεκτρολόγος, Μηχανολόγος, Αττική
  113. ΣΟΥΝΔΙΑΣ  ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Πραξιτέλη, Πολιτικός Ε.Υ, Λευκάδα
  114. ΣΟΦΟΤΑΣΙΟΣ   ΙΩΑΝΝΗΣ του Αθανασίου, Πολιτικός Ε.Υ, Σάμος
  115. ΣΠΑΝΟΣ   ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ του Ανδρέα, Τοπογράφος, Εύβοια
  116. ΣΤΑΥΡΑΚΑΣ   ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Βασιλείου, Βιομηχ. Σχεδιασμού-Πολιτικός Ε.Υ, Λευκάδα
  117. ΣΤΕΛΛΑΣ   ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Κωνσταντίνου, Μηχανολόγος, Ρόδος
  118. ΣΤΕΦΑΝΗΣ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου, Ηλεκτρολόγος, Φθιώτιδα
  119. ΣΤΡΑΤΑΚΙΑΣ  ΠΑΝΤΕΛΗΣ του Δημητρίου, Πολιτικός Δ.Ε, Αττική
  120. ΣΥΡΙΩΤΗΣ  ΙΩΑΝΝΗΣ του Σταύρου, Πολιτικός Δ.Ε, Κέρκυρα
  121. ΤΖΑΚΟΠΟΥΛΟΣ  ΛΕΩΝΙΔΑΣ του Παναγιώτη, Ηλεκτρολόγος, Καστοριά
  122. ΤΖΑΦΕΡΗΣ  ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Δημητρίου, Μηχανολόγος, Αττική
  123. ΤΟΣΚΑΣ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Χρήστου, Πολιτικός Ε.Υ, Άρτα
  124. ΤΣΑΚΑΛΟΣ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Χρήστου, Τεχν. Πετρελαίου & Φυσ. Αερίου, Αχαΐα
  125. ΤΣΑΚΑΛΟΣ  ΧΡΗΣΤΟΣ του Βελισάριου, Μηχανολόγος, Αττική
  126. ΤΣΑΜΠΑΚΗΣ  ΘΕΟΦΑΝΗΣ του Ανδρέα, Πολιτικός Δ.Ε, Άρτα
  127. ΤΣΙΡΩΝΗΣ  ΙΩΑΝΝΗΣ του Δημητρίου, Τοπογράφος, Άρτα
  128. ΤΣΟΝΑ  ΕΛΕΝΗ του Χρήστου, Μηχανολόγος, Κέρκυρα
  129. ΤΣΟΠΑΝΙΔΗΣ  ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Παναγιώτη, Ηλεκτρολόγος, Πέλλα
  130. ΤΣΟΥΜΑΚΟΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Παναγιώτη, Ηλεκτρολόγος, Κόρινθος
  131. ΥΦΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Κωνσταντίνου, Πολιτικός Δ.Ε, Δράμα
  132. ΦΙΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ – ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Δημητρίου, Μηχανολόγος, Κόρινθος
  133. ΦΡΑΓΚΟΣ  ΙΩΑΝΝΗΣ του Αντωνίου, Ηλεκτρολόγος, Αττική
  134. ΧΑΤΖΗΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Αλέξανδρου, Ηλεκτρολόγος, Αττική
  135. ΧΑΤΖΗΣΤΑΥΡΟΣ  ΠΕΤΡΟΣ του Σπυρίδωνα, Πολιτικός Δ.Ε, Χανιά
  136. ΧΕΙΡΔΑΡΗΣ  ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Πέτρου, Μηχανολόγος, Κέρκυρα
  137. ΧΟΝΔΡΟΚΩΣΤΑΣ  ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Σεραφείμ, Μηχανολόγος, Κοζάνη

 

Β. Υποψήφιοι για το Πειθαρχικό Συμβούλιο

  1. ΔΙΑΜΑΝΤΑΚΗΣ  ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Σαράντη, Πολιτικός Ε.Υ, Θεσσαλονίκη
  2. ΔΡΟΥΖΑΣ  ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ανδριανού, Ηλεκτρολόγος, Αργολίδα
  3. ΚΑΧΡΙΜΑΝΗΣ  ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ανδρέα, Πολιτικός Ε.Υ, Αιτωλοακαρνανία
  4. ΠΛΟΚΑΜΑΚΗΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ανδρέα, Ηλεκτρολόγος, Χανιά
  5. ΣΠΑΝΟΣ  ΜΙΧΑΗΛ του Βασιλείου, Πολιτικός Δ.Ε, Αττική
  6. ΤΖΑΝΝΗΣ  ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του Ευστράτιου, Πολιτικός Δ.Ε, Λέσβος
  7. ΤΣΑΝΟΥΣΑΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Βασιλείου, Πολιτικός Ε.Υ, Καστοριά
  8. ΤΣΟΛΑΚΗΣ  ΙΩΑΝΝΗΣ του Σωτηρίου, Μηχανολόγος, Κόρινθος

 

Γ. Υποψήφιοι για την Εξελεγκτική Επιτροπή

  1. ΓΕΩΡΓΙΟΥ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Χρήστου, Ηλεκτρολόγος, Αττική
  2. ΓΙΑΝΝΟΥΣΗΣ  ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ του Ιωάννη, Τοπογράφος, Κέρκυρα
  3. ΕΥΑΓΓΕΛΑΤΟΣ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Μιλτιάδη, Ηλεκτρολόγος, Αττική
  4. ΚΑΤΣΙΚΑ  ΟΥΡΑΝΙΑ του Φιλίππου, Πολιτικός Δ.Ε, Θεσσαλονίκη
  5. ΛΥΜΠΕΡΟΠΟΥΛΟΣ  ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Γεωργίου, Μηχανολόγος, Κόρινθος
  6. ΜΗΤΣΑΡΑΣ  ΑΓΓΕΛΟΣ του Δημητρίου, Η/Υ Συστημάτων, Αττική
  7. ΠΩΛΙΟΥΔΑΚΗΣ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Χαράλαμπου, Μηχανολόγος, Ρέθυμνο

 

Κατεβάστε το αρχείο

Σχέδια ΠΔ για τα επαγγελματικά δικαιώματα

Για την επίλυση του θέματος των επαγγελματικών δικαιωμάτων που εκκρεμούν Απαιτούνται:

  • η άμεση προώθηση από το Υπουργείο Παιδείας των σχεδίων Π.Δ όπως αυτά εγκρίθηκαν από το Σ.Α.Τ.Ε  το Δεκέμβριο του 2008 (ως προς το περιεχόμενο τους), Συν τις  προβλέψεις για το φορέα και την αδειοδότηση των πτυχιούχων που υπήρχαν στα σχέδια Π.Δ του 2003 με τις υπογραφές όλων των τότε συναρμόδιων Υπουργών. Δηλαδή το τι δύνανται να κάνουν οι πτυχιούχοι με βάση τα περιεχόμενα σπουδών τους.
  • Θα πρέπει οπωσδήποτε να τροποποιηθούν οι διατάξεις του άρθρου 18 του ν.3794/2009  (Υπουργού Σπηλιωτόπουλου) με την κατάργηση της δυνατότητας παρέμβασης των παραγωγικών υπουργείων στα επαγγελματικά δικαιώματα μέσω όρων και προϋποθέσεων και να αντικατασταθούν από ενιαίους και γενικούς κανόνες για όλους τους μηχανικούς ανώτατης εκπαίδευσης ( ΤΕΙ-Πολυτεχνείων).
  • Βασική προϋπόθεση αποτελεί  ο εκσυγχρονισμός των ν.6422/34 & ν.4663/30

Περισσότερα...

Σήμερα κάνουμε ένα σημαντικό βήμα για την ανασύνταξη των δυνάμεων που πιστεύουν στην ανάγκη οριοθέτησης της στρατηγικής και της τακτικής του κλάδου μας, εξαιτίας της παρατεταμένης πολιτικής – κοινωνικής - οικονομικής και πολιτισμικής κρίσης της χώρας.

Η πρωτοβουλία μας αυτή εξασφαλίζει συνέχεια, διάρκεια και συνέπεια σε αρχές και αξίες. Προτείνει νέες ριζοσπαστικές λύσεις για το πρόβλημα της ανωτάτης εκπαίδευσης και τη διασύνδεση της με την νέα παραγωγική διαδικασία που έχει ανάγκη η χώρα.

Περισσότερα...

Υπουργείο Παιδείας

Σχέδιο Αθηνά : εάν το Σ.τ.Ε. δεν κάνει αποδεκτές τις προτάσεις της Ένωσης για τροποποίηση των Π.Δ μετά και την προσφυγή μας κατά όλων των ΠΔ εφαρμογής του σχεδίου Αθηνά , θα πρέπει να επιδιώξουμε μέσω της δράσης μας

Περισσότερα...